E premte, 7 Gusht, 2020
19 C
Skopje
Ballina Lajme Kryesoret

Kryesoret

Strugës i duhet Ziadin Sela

Struga në këto katër vite mandat të qeverisjes së Ziadin Selës ka pësuar ndryshimin më të madh të mundshëm brenda ekzistencës së komunës së...

ASH në Qeveri, kërkesë e ndërkombëtareve dhe jo dëshirë e LSDM dhe BDI

Ziadin Sela kohëve të fundit me shumë se çdo lider tjetër shqiptar ka qenë aktiv me faktorin ndërkombëtar dhe ambasodorët e akredituar në MK....

Në Strugë janë shitur letërnjoftime për votimet e 15 Tetorit, priten arrestime në Strugë!

Agjencia e Lajmeve Zhurnal jozyrtarisht nga burime partiake mëson se në Strugë janë shitur letërnjoftime për votimet e 15 Tetorit, priten arrestime në Strugë. Po...

Ethet e disfatës së Teutës ndihen kudo, sot i kujtohet të asfalltoj 115 metra rrugë

Fushata parazgjedhore për prezantimin e ofertave politike të subjekteve politike është në fazën e fundit të betejës mes kandidatëve për të parin e komunës...

Anketë e Brima Gallup: Aleanca barazohet me BDI-në, më pak se 1% dallimi (FOTO)

Votuesit janë më të gatshëm të votojnë për kandidatët e LSDM-së në zgjedhjet vijuese lokale, tregon barometri politik i Brima Gallup e publikuar sot. Nga...

Dr.Reshat Aliu: Ligji nuk lejon që kryetari i komunës të “prek” në xhepin e qytetarëve

Kryetari i Aleancës për Shqiptarë, Ziadin Sela ka vizituar sot Komunën e Zhelinës. Para simpatizantëve ai ka përmendur procesin e decentralizimit, investimet në arsim,...

“Luftë” shtabesh në Tetovë mes ASH-së, BDI-së, Besës dhe PDSH-së

Tetova pritet të jetë një garrë e fortë për të gjitha partitë politike shqiptare në këto zgjedhje lokale.  Aktualisht, “Aleanca për shqiptarët” bazuar në...

Teuta Arifi: Gjatë mandatit të kaluar nuk më ka përkrahur partia ime në Qeveri!

Në debatin e organizuar nga gazetarja e mirënjohur nga Kosova, Jeta Xhara, ku debatuan katër kandidatët për kryetar të komunës së Tetovës, Adnan Neziri...

Bilall Kasami pëson debakëll. Tallet Jeta Xharra: E pyet Sa parti i ke ndru?

Në debatin e gazetarës se njohur Jeta Xharra, që zhvillohet në kuadër të zgjedhjeve lokale në Maqedoni sot në fokus ishte qyteti i Tetovës. Ajo...

Më Të Lexuara

LSDM: Qeveria e re do të ketë më pak ministri

LSDM informon se kanë filluar negociata serioze, të plota me kryetarët dhe përfaqësuesit e lartë të partive politike që janë pjesë e përbërjes së...

Filipçe për hapjen e shkollave: Javën e ardhshme do të merret vendim

Kemi dy sfida në periudhën e ardhshme, hapjen e shkollave dhe kopshteve dhe momentin e dytë kur moti nuk do të jetë aq i...

Ministri libanez: Kapaciteti për t’u përballur me ndikimin e shpërthimit është “shumë i kufizuar”

Ministri i Ekonomisë i Libanit, Raoul Nehme, ka deklaruar se kapaciteti financiar i vendit të tij për t’u përballur me ndikimin e shpërthimit të...

Klubi i njohur i ofron 15 milionë euro për Muriqin

Fenerbahce nuk e ka pranuar ofertën e Lazios në vlerë 15 milionë euro për sulmuesin e Kosovës, Vedat Muriqin, por bisedimet mes dy klubeve...

Vetëvendosje bëhet me televizion të vetin

Lëvizja Vetëvendosje është subjekti i parë politik që krijon një televizion të vetin. Albulena Haxhiu nga kjo parti ka thënë në Klan Kosova se qëllimi...

Skandal: Shqiptarët pakicë në Agjencinë për zbatimin e gjuhës shqipe

Shpëtim Pollozhani Ky Agjencion shumicën e të punësuarve duhet ta ketë shqiptarë. 1. Këshilltari shetëror për lekturim është i kombësisë maqedonase. 2.Këshilltari shtetëror për bashkëpunim qeveritar dhe...