NXITJA E URREJTJES NDAJ SHQIPTARËVE E ÇON MAQEDONINË NË RRUGË PA KTHIM

Opinion nga Abdulla Mehmeti Historia nacional-shoviniste kundër shqiptarëve nga një parti politike dhe disa shoqata të qytetarëve në Maqedonia, i kanë plotësuar të gjitha kushtet,...

Afrim Tanallari – Turp! Sela po shërohet në spital ,partiçkat shqiptare merren me...

Pas veprimeve skandaloze që kanë ndërmar disa zyrtare të partive politike Besa dhe BDI  ku përmes portaleve të tyre  sulmojnë njëra tjetrën për tradhëti në...

Faton Murseli me mesazh për elektoratin e LR-PDSH-së

Dedikuar, elektoratit të LR-PDSH-së, partisë ku aderoj: Në shumë raste tek ne shqiptarët e Maqedonisë vërrehet ambicia e verbër për të përfshirë në parti politike...

KËSHTJELLA ILIRE E QYTETIT ANTIK OENEUM NË TETOVË

Kështjella ilire e qytetit antik Oeneum, 2 km në veriperëndim të qytetit të sotëm të Tetovës, e njohur si ,,Hisar", ose Kalaja e Shipkovicës,...

Ibrahimi: Boll e “zyrtarizuat” shqipen! Nga këto pazare, pasoja do kenë pasardhësit

Miq të dashur ! Nuk e di për Ju, a është ka ju pëlcet kupa e kokës nga këto individ me pamje njeriu, e me...

Maqedoni: a do të ketë koalicion mes BESA-s dhe Ziadin Selës? Ja ç´pritet të...

Nga Mensur Krasniqi Së bashku kundër BDI-së, duket se do të jetë slogani që do të bashkojë Lëvizjen BESA dhe Aleanca për Shqiptarët e drejtuar...

Aliu pyet Grubin pse nuk iku taksa radio-difuzive gjatë një dekade

Shkruan Qenan Aliu …Artan Grubi si duket po ,,egzalltohet,, me pikat e programeve të huaja. I është bërë opsesion fjala IK. Së pari u mundua...

STRATEGJIA E TKURRJES SË HAPËSIRËS ETNIKE SHQIPTARE NË MAQEDONI

Abdulla Mehmeti Pjesëmarrja e LSDM me kandidatë të saj për kryetarë të komunave me shumicë dërmuese të popullsisë shqiptare, nuk është ide thjesht për konkurrencë...

Ibraimi: Ja çfarë i solli BDI shqiptarëve

Hamzi Ibraimi Të nderuar bashkëqytetarë të Çairit ju lutem të ulemi njëherë dhe të bisedojmi me veten tonë. Dhe ta pyesim veten a thua vallë,...

Sa deputetë fitohen me votat e zgjedhjeve lokale 2017

Në njëfarë mënyre zgjedhjet e sivjetme lokale ishin zhvillim i mëtejshëm i rrëfimit politik të filluar me zgjedhjet parlamentare 2016. Nga këndvështrimi i votave...

Postimet e fundit