Profesoresha e UT-së “godet” huliganët maqedonas: “Shuni bre pisa, ky vend gjithmonë do të...

Ja pse shqiptarët e Maqedonisë Veriore janë patriotë, shkaku i brumit të tyre që asnjëherë nuk pranuan autoktonitetin tonë shqiptarë. Të brohorasish në shekullin...

Nëse PDSH të ka toleruar deri me tani të fitosh në Kërcovë 20 mijë...

Shkruan Tim Shkupi- Llamallari“Unë e di se oponentët tanë kanë frikë se duhet të maten me BDI në këto zgjedhje, sepse këto zgjedhje mbahen...

Nuk them BDI me Gruevskin se e do Trampi, por se Zaevi është i...

Denion Ndrenika Kundërshtitë me Bashkimin Demokratik për Integrim, ose më saktë apo personalizuar me kryetarin Ali Ahmeti, tërësisht janë të ligjshme për çdo këndvështrim të...

Aliti – Bela nuk ka kredibilitet të sulmoj koalicionin e shqiptarëve

Shkruan Lulzim Aliti Po shikoj disa postime të një pas njëshme të Valon Belës duke sulmuar bashkimin e forcave Aleancë me Besë!!! A thua ka kredibilitetin...

Studentët shqiptarë në Maqedoni të çohen në këmbë, protesta kundër padrejtësive, papunësisë e mungesës...

Shkruan Madrid Lufi Studentët shqiptarë në Maqedoni të bëhen të guximshëm dhe te marrin shembull prej Studentëve të Shqipërisë që i mbushën rrugët plot. Jam...

Në 2017, të Ecim Drejtë, Ndryshe, O sot O kurrë dhe Bashkë!

Shkruan: Flakron Bexheti Meqë slloganet partiake të zgjedhjeve të parakoshme të partive politike nuk pasqyrojnë vetëm fushatën elektorale, por edhe konceptin politik të subjekteve politike...

XHELATI NUK BËHET ALEAT!

(Bashkëfajësia e subjekteve politike të shqiptarëve në Maqedoni dhe rishqyrtimi i partneritetit me subjektet politike joshqiptare me të kaluar kriminale) Abdulla Mehmeti Të jesh aleat dhe...

Për Dr. Arben Taravarin !

Nga Qenan ALIU  I nderuari Dr. Arben Taravari, Ju inkurajojë të mos mbeteni peng i një prononcimi publik, lidhur me rënditjen në listat zgjedhore. Prononcimi...

Shkurt e Shqip

  Shkruan: Abdulla MEHMETI NUK ËSHTË DETYRA E JUAJ TA SHKRUANI HISTORINË, POR TA NDËRTONI TË SOTMEN DHE PROJEKTONI TË ARDHMEN Drejtuar politikanëve: Mjaft më na çliruat, na...

Kundër Pushtetit !

Shkruan: Mensur PajazitiMaqedonia ndodhet për një kohë të gjatë në tranzicionin politik dhe ekonomik, dhe ky tranzicion e ka shtyrë që institucionet të preken...

Postimet e fundit