11 C
Skopje
E mërkurë, 27 Maj, 2020
Ballina Lajme Opinione

Opinione

Sociologu Osmani: Është koha për regjistrimin e nxënësve në shkollat profesionale dhe teknike

Profesori dhe sociologu Fahmi Osmani në prag të regjistrimeve në shkollat e mesme, ka bërë apel deri tek nxënësit por edhe tek prindërit e...

Mehazi: Përçarësi më i madh i opozitës shqiptare në RMV është Adnan Azizi i Besës

Shkruan Sulejman Mehazi Përçarësi më i madh i opozitës shqiptare këto dhjetë vitet e fundit në RMV, s’është kush tjetër, përveç funksionari i lartë i...

Akademik Mehmeti:”Djalli i marrtë mashtruesit bashkë me këto ligje, para zgjedhjeve!”

Shkojmë në zgjedhje të “reja”…sa turp, pas kujt duhet të rreshtohen shqiptarët e ngratë! NA ISHTE NJËHERË NJË LIGJ, SI TË GJITHË LIGJET E PUSHTETEVE...

Për kë bien kambanat e Ilir Metës?

E vetmja gjë që nuk do të ndryshojë në këtë telenovelë të një ‘Puci të butë shteti’, është finalizimi i kapjes përfundimtare dhe totale...

Lavdërim paturpësisë

Arbër Çeliku Hapësira jonë vepruese tashmë karakterizohet nga mungesa e njërës ndër vetitë më elementare njerëzore, që është TURPI. Si rrjedhojë, paturpësia është kthyer në...

Një kërkesë gjithëpopullore për Sulejman Rexhepin

EDITORIAL Ik Sulejman Rexhepi, ik! Pra, jo dorëheqje, sepse do të jetë i legjitimuar në këtë post që e ka uzurpuar dhe që e ushtron...

Se çfar bëri Reisi nuk duhet të jetë brenga e fisit, është pra përzgjedhja e tij

Shkruan Ejup Berisha Shumica e shqiptarëve e hanë bukën e vet ndërsa e bartin brengën e huaj. Sa i përket qështjes së...

Krijuesi ynë na porositë të jemi të durueshëm në kohë skamjesh, sëmundjesh dhe luftërash

“Mirësia nuk është të kthyerit e fytyrës suaj nga lindja dhe perëndimi, por mirësia është (cilësi) e atij që beson Allahun, Ditën e Fundit,...

Falsifikimi i diplomave, biznes i pandëshkueshëm

Sipas një hulumtimi të fundit, aktiviteti i punimeve të diplomave është përhapur në një nivel biznesi, në të cilin shumë persona, duke e prezantuar...

Më Të Lexuara

Lavdërim paturpësisë

Arbër Çeliku Hapësira jonë vepruese tashmë karakterizohet nga mungesa e njërës ndër vetitë më elementare njerëzore, që është TURPI. Si rrjedhojë, paturpësia është kthyer në...

Andonovski: Agjencia për Programe Evropiane Arsimore dhe Lëvizshmëri ka parregullsi gjatë punës

VMRO-DPMNE në disa raste gjatë vitit të kaluar zbuloi se ka parregullsi në punën e Agjencisë Nacionale për Programe Evropiane Arsimore dhe Lëvizshmëri, e...

Çanta “Luj Viton” (nuk) ishte kthyer tek Jordan Kamçev

Fotografia e çantës “Luj Viton”, nga lënda “Reket”, në shtëpinë e prindërve të të akuzuarit Bojan Jovanovski – Boki 13, sot në Gjykatën Penale...

Lojtarët e Fc Prishtinës dalin negativë në testin për Covid-19

Skuadrat e Superligës së Kosovës në futboll po vazhdojnë të kryejnë testimet për Covid-19. Shumë prej tyre e kanë kryer këtë testim, ndërsa rezultatet për...

Komisioni për sëmundje ngjitëse demanton se ka sjellë vendim për lehtësim të plotë të masave

Komisioni për sëmundje ngjitëse i demanton informatat të cilat janë plasuar sot në disa mediume të caktuara se në takimin e mëngjesit është sjellë...

Për një javë janë ndarë ndihma për 360 persona në rrezik social

Për një javë, nga e hëna e kaluar deri dje, vullnetarët e organizatës komunale të Kryqit të Kuq dërgoi pako me ushqim dhe produkte...