E shtunë, 8 Gusht, 2020
18 C
Skopje
Ballina Lajme Opinione

Opinione

Zeka : Nëse e bëni Naser Zyberin kryeministër i keni 12 votat tona, në të kundërtën OPOZITË!

Nga Zeqirja Ibrahimi Vetë e shkelën parimin "fituesi me fituesin", e prishën lojën e zgjedhjeve lokale pikërisht përmes partive maqedonase, e shtrembëruan dhe vodhën vullnetin...

Numrat e bëjnë qeverinë por vullneti politik e bënë ate funksionale!

Nga Qenan Aliu Vërtetë me 15 mandate nuk synohet KRYEMINISTRI, por edhe me vetëm 46 mandate nuk bëhet QEVERIA. Edhe pse qeveria si format...

Visar Ademi: Qeveria mund të bëhet edhe pa BDI-në

Analisti politik, Visar Ademi në Utrinski Brifing ka analizuar ngjarjet e fundit politike në vend, shkruan Almakos. Ai ka komentuar ftesën e Ali Ahmetit për...

ÇFARË MUND TË FSHIHET PAS UJIT MBI fsh. SINIÇAN- KOMUNA E BOGOVINËS

Qenan Aliu Po ndalem shkurtimisht mbi çështjen që veç më tani është e etabluar publikisht në masë të madhe. Është rasti i UJIT mbi fsh....

“Alimi” i turpëruar nuk flet, ai vdes duke qarë nga turpi

Një prej hoxhallarëve më të respektuar në vend, Mulla Nazmi Jashari, përmes një shkrimi shumë dashamirës, me titull “Një këshillë urdhërore për Shaqir Fetain”,...

Vijat e kuqe dhe njollat e zeza të politikës shqiptare në Maqedoninë Veriore

A n a l i z ë Nga Prof. Abdulla Mehmeti Krerët e një partie politike të shqiptarëve në Maqedoninë Veriore, pas rezultateve nga...

Shqiptarët janë popull hyjnor, që u ka hyrë djalli përbrenda, t’i largojë nga rruga e Zotit

Shkruan: Abdulla Mehmeti SHQIPTARËT JANË POPULL HYJNOR, QË U KA HYRË DJALLI PËRBRENDA, T’I LARGOJË NGA RRUGA E ZOTIT (Gjergj Fishta: “Do t’i shkrijmë kryqet tona...

“Kushtet e BDl-së për qeveri”, Duraku: Kësaj i thonë po flas palidhje!

Nga Shefik Duraku Kushtet e BDl-së për qeveri 1. Respektimi I marreveshjes se Ohrit 2. Marrëveshja e Prespës 3. Marrëveshja e fqinjësisë së mirë me Bullgarine?!!! E para s’kontestohet...

Një këshillë urdhërore për Shaqir Fetain

Shaqir Fetait nuk i ka hije që ta mohojë një ushtri të tërë teologsh që shkruajnë me emër e mbiemër për të bëmat e...

Më Të Lexuara

Shqipëria pengon 370 kilogram marihuanë të futet në Maqedoninë e Veriut

Në pikën kufitare mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, policia shqiptare ka ndaluar një dërgesë masive me marihuanë që të futet në Maqedoni. “Droga është...

Përvjetori i vërshimeve në Hasanbeg, tmerr dhe frikë për vërshime të reja

“6 gushti është datë e hidhur, për banorët e Hasanbegut. Janë bërë 4 vite nga ngjarjet tragjike në këtë vend, ku humbën jetën 22...

​Zbulohet pika e dobët e coronavirusit

Shkencëtarët nga Universiteti i Kansas kanë zbuluar “pikën e dobët” të virusit korona SARS-CoV-2. Portali Science Daily raporton se ekspertët testuan një agjent terapeutik kundër...

Shokuese, paketon burrin e vdekur në valixhe, ndalohet gruaja në aeroportin e Mynihut

Një grua dhe vajza e saj janë ndaluar në aeroportin e Mynihut, pasi disa oficerë gjetën skeletin e një burri të vdekur në valixhen...

Studimi, COVID-19 mund të përhapet më lehtë sesa mendohej në shkolla

Coronavirusi mund të transmetohet më lehtë në mjediset shkollore dhe kampet verore. Kjo gjë u kuptua pas shfaqjes së detajeve të reja të shpërthimeve në...

Selimi: Hashim Thaçi më dërgoi porosi që të mos flasë në Speciale, e vet foli katër ditë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka folur për Gjykatën Speciale dhe intervistwn e Presidentit Thaçi. Selimi në “Debat Plus” me Ermal...