E diel, 5 Korrik, 2020
25 C
Skopje
Ballina Lajme Rajoni

Rajoni

Haradinaj: Edi Rama më ka paditur, nuk ka logjikë të takohem me të

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur edhe për vizitën e Ramës në Kosovë. Haradinaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin...

Abazi: Kosovës urgjentisht i duhen zgjedhje

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka reaguar ndaj deklarimeve të kryeministrit Avdullah Hoti se Kosova nuk ka nevojë që...

Haradinaj: E kam të pamundur tash të kërkojë kthimin e taksës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për largimin e taksës dhe reciprocitetit. Haradinaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në...

U mbyt në lumin Shkumbin/ Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për identifikimin e kufomës

Policia e Elbasanit kërkon ndihmën e medias dhe të qytetarëve për identifikimin e kufomës që u gjet në bregun e lumit Shkumbin. Trupit të pajetë,...

Rama arrin në Prishtinë: Kam ardhur për të dëgjuar e mësuar më shumë pas fletë-rrufesë speciale

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se tashmë ka arritur në Prishtinë, ku tha se ka ardhur të mësoj më shumë pas aktakuzës...

Diplomojnë 15 kadetët e FSK-së, ndër ta edhe Lirëza Dollomaja nga Shqipëria

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni gjatë ceremonisë së diplomimit të gjeneratës së vitit 2020 të kadetëve të forcës së Sigurisë së Kosovës tha se...

Thaçi sot pritet t’iu adresohet qytetarëve

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sonte në orën 20:00 do t’u drejtohet qytetarëve të vendit me një fjalim nga zyra e tij, pasi Gjykata...

Rudina Hajdari kërcen valle në studio televizive

Rudina Hajdari sot ka suprizuar të gjithë. Teksa ishte në një intervistë në “E diell” në Top Channel, deputetes i është kërkuar që të...

Hoti: Kosova mund sërish të izolohet nëse vazhdon ritmi i njëjtë i Kovid-19

Kryeministri i Kosovës, Avdulla Hoti paralajmëroi sot se Qeveria, nëse vazhdon trendi aktual i përhapjes së epidemisë së Kovid-19 në Kosovë, do të detyrohet...

Më Të Lexuara

Filipçe: Pagat e mjekëve specialistë në “Shën Erazmo ” janë rritur për 27 mijë denarë

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot e vizitoi Spitalin Special për Ortopedi dhe Traumatologji “Shën Erazmo” në Ohër. Në këtë institucion shëndetësor publik, në përputhje...

Si mund të aprovohet një vaksinë kundër COVID-19 në Evropë – ky është procesi, hap pas hapi

Zhvillimi i një vaksine është një rrugë e gjatë. Nga qindra kandidatë për vaksina, shumë pak i plotësojnë kërkesat për t’u miratuar nga autoritetet...

Shkupi: Policia në aksion, partitë politike vendosin pankarta pa miratim

Në SPB Shkup sot në orën 02:45 se është raportuar se në një gardh mbrojtës të një ndërtese në ndërtim e sipër në rrugën...

Dimitrov: Raportet me fqinjët janë të rregulluara

Është tepër e rëndësishme ajo që Komisioni evropian ka qëndrim parimor në lidhje me gjuhën maqedonase e cila në institucionet evropiane është përmendur së...

“Ilaçi për pacientët me COVID-19”: Çka është Remdesiviri dhe pse po e kërkojnë të gjithë?

Disa muaj më parë, shumë njerëz mund të mos kenë dëgjuar asnjëherë për ilaçin Remdesivir. Por, ky emër u përfshi në titujt e lajmeve...

Pse Turqia e ka përballuar kaq mirë COVID-19?

Turqia ka deklaruar se ka ritmet më të ulëta të vdekshmërisë nga COVID-19 në Evropë. Sipas statistikave, Turqia rezulton më mirë se shumë vende të...