Kjo është arsyeja e vërtetë/ Pse fëmijët sillen 800% më keq, kur janë mamatë...

A e keni vënë re ndonjëherë që shumica e fëmijëve, sillen keq kur kanë mamatë më pranë ? Blogerja dhe mamaja Kate Baltrotsky e...

Kjo është simptoma e parë e kancerit – të gjithë e injorojnë

Llojet e ndryshme të kancerit vijnë me simptoma dhe trajtime të ndryshme. E përbashkëta e tyre është se simptomat e para shfaqen në duar. Sipas...

Përse duhet të pini qumësht çdo ditë

Qumështi ka dobi të shumta për shëndetin e trupit tonë. Ja dobitë e qumështit në aspektin emocional dhe në trup: -Largon stresin -Rrit energjinë -Rrahjet e zemrës...

Nuk ka të bëjë me metabolizmin, ja arsyeja më e madhe përse ju shtoni...

Ju ndoshta keni dëgjuar se sapo të mbushni 40 vjeç, do të shtoni në peshë. Kjo forcë e pashpjegueshme që ne e quajmë metabolizmi ynë,...

Shpresa të reja për diabetikët

Kapsula me qeliza të modifikuara me metoda gjenetike mund të eliminojnë plotësisht injeksionet e insulinës si pjese e trajtimin të diabetit, thuhet në nje...

Çka ndodhë me trupin tuaj kur nuk fleni aq sa duhet?

Gjumi i pa rehatshëm, dhe mungesa e gjumit lidhen me një sërë çrregullimesh. Një rishikim i 153 studimeve me më shumë se pesë milionë pjesëmarrës,...

Keni pasur ankthin e natës që ju kanë rënë dhëmbët? Kjo ëndërr ka interpretim...

Mësoni përse do të duhet të jemi të brengosur kurdo që shohim ëndërr që po na bien dhëmbët, ndërkaq nuk ka kurrfarë lidhjeje me...

Maska me qepë që rrit flokët tuaj me shpejtësi marramendëse

Shumica e grave ëndërrojnë të kenë flokë të gjata dhe të shëndosha. Madje shumë prej tyre janë në gjendje që të bëjnë gjithçka për të...

Ky është një nga ushqimet që sjell rrezikun më të madh nga kanceri. Ndaloni...

Kanceri është emri i zakonshëm që përfshin një sërë sëmundjesh të lidhura me një proces të pakontrolluar që vërehet në ndarjen e qelizave. Mund të...

Ilaçi i rrobave dëmton sytë dhe na rrezikon shëndetin…

Sipas një artikulli të publikuar në gjigantin mediatik amerikan CNN, detergjentet të cilat i përdorim për të larë rrobat mund të na shkaktojnë dëme...

Postimet e fundit