E shtunë, 5 Dhjetor, 2020
13 C
Skopje
Ballina Showbiz

Showbiz

Dua Lipa duket tërheqëse në të kuqe, ndërsa fotografohet me të dashurin pas zhvendosjes në Los Angeles

Ajo ka qenë duke shijuar jetën e një ylli të vërtetë që kur u zhvendos në Kaliforni për të qenë më afër të dashurit...

Xeni del pozitiv me Covid-19

Këngëtari i mirënjohur, Shkelzen Jetishi – Xeni, e ka konfirmuar se ka rezultuar pozitiv me koronavirus. I njëjti ka treguar se është në gjendje të...

​Këngëtarja shqiptare vdes nga Covid-19

Lajm i hidhur për të gjithë artin fierak. Pas një beteje të gjatë, rreth 4 javore, dhe prej tre ditësh e intubuar në spital...

Familja e Dua Lipës zgjedh Ulqinin për t’i kaluar pushimet

Familja e Dua Lipës ndodhet në Ulqin. Dukagjin Lipa së bashku me familjen e tij kanë zgjedhur Ulqinin për ti kaluar disa ditë pushimi. Këtë e...

Mozzik falënderon fansat për mbështetjen: Më falni nëse e bëra tollovi pak

Reperi Mozzik gjatë ditës së djeshme ka nisur turneun promovues për albumin e ri “Mozzart”. Ai vizitoi disa qytete të Kosovës me një autobus, ku...

Arta Bajrami pozon pranë shtëpisë dhe veturës luksoze

Arta Bajrami prezanton shtëpinë dhe veturën e saj luksoze. Arta Bajrami ka vite që është pjesë e estradës shqiptare, shkruan GazetaBlic.Këngëtarja e cila numëron qindra...

Edhe Remzie Osmani e vë në dyshim pandeminë: Dasmat na e ndalën me qëllim

Këngëtarja Remzie Osmani sonte në “21 Gradë” të RTV21 ndër të tjera foli për mosmbajtjen e dasmave. Remzia u shpreh se i ka përkrahur kolegët...

Dani feston ditëlindjen, kjo është mosha e tij

Dani sot feston ditëlindjen. Këngëtari Ramadan Krasniqi-Dani, për vite me radhë vazhdon të sjell projekte të reja muzikore, shkruan lajmi.net. Me këtë datë, artisti mbush plot...

Arta Nitaj bën një ndërhyrje estetike në buzë

Arta Nitaj tregoi ndërhyrjen estetike që ka kryer në buzë. Arta Nitaj është emër shumë i komentuar në shoubiz, sidomos për paraqitjet në rrjete sociale,...

Më Të Lexuara

Filipçe: Përgatitemi për vaksinimin kundër Kovid-19, ja kush do të vaksinohet në fillim

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot përmes një postimi në rrjetin social “fejsbuk” njoftoi se është në fazë të fundit plani për vaksinimin e...

Zbulohen emrat e Komisionit Hetimor për raportin e Dick Marty-t

Ulsi Manja, Alket Hyseni, Klotilda Bushka, Adnor Shameti dhe Ermonela Felaj janë pjesëtarët e Komisionit Hetimor që do të votohen nesër për të hedhur...

Në përvjetorin e lindjes, zbulohet shtatorja e ish-presidentit Rugova në Istog

Sot në përvjetorin e ditës së lindjes së ish-presidentit, Ibrahim Rugova, u zbulua shtatorja e tij në Istog. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah...

SHKUP: TËRMETI PREJ 3.9 BALLËSH DRIDHI KRYEQYTETIN

Tërmeti prej 3.9 ballë sipas Rihterit pasdite në orën 14.09 minuta ishte ndjerë në Shkup dhe rrethinë. Epiqendra ka qenë 12 kilometra në lindje...

Ziadin Sela: ,,Meriot Koalicioni” i Zaevit dhe Ahmetit me Sasho Mijallkovin

I ftuar në emisionin e mëngjesit në Tv24 Vesti, Kryetar i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, ka folur për aktuelitet politike në vend, si...

Çudirat nuk kanë fund: U zu me gruan, burri ecën 450 km rrugë në këmbë për të qetësuar nervat

Zënka me bashkëshortën e tij, ka bërë që një burrë në Itali të nisë të ecë për tu qetësuar në Como dhe të përfundojë...