9 C
Skopje
E shtunë, 30 Maj, 2020
Ballina Showbiz

Showbiz

Noizy i reagon Feros: “Inatçitë kurrë nuk i zhgënjeva, kanë arsye të më urrejnë

Fero në projektin e tij muzikor më të fundit, “1 e keni”, i ka dedikuar disa rreshta reperit nga Shqipëria Noizy. Pas shumë reagimeve, Fero...

La Casa de Papel do të vazhdojë me dy sezone të tjera

La Casa de Papel” do të rikthehet me sezon të ri. Sezoni i katërt i “Money Heist” sapo është publikuar në “Netflix”, por së fundi...

Adelina Tahiri humb mikun e afërm nga koronavirusi: E përjetova shumë keq

Këngëtarja e njohur Adelina Tahiri ishte në një lidhje direkte për emisionin ‘Rudina’ në TV Klan. Ajo ka treguar se prej tre javësh është izoluar...

Filmi turk i Netflix, “7. Kogustaki Mucize” për të cilin të gjithë po flasin

“Miracle in Cell No. 7”, ose, siç quhet në turqisht, “Yedinci Kogustaki Mucize”, është një film turk i vitit 2019, prodhim i Netflix që...

Sonte nga ballkonet do të ndezen qirinj për nder të Leze Qenës

Ikona e kinematografisë shqiptare, Leze Qena në mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë. Ajo ka vdekur rreth orës 9:50 në kujdesin intenziv në Qendrën Klinike...

Vdes aktorja legjendare Leze Qena

Mëngjesin e sotëm ka vdekur në moshën 85 vjecare, aktorja e njohur Leze Qena Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej...

Tayna vetizolohet në Prizren, ky do të jetë aktiviteti i saj gjatë kësaj periudhe

Sapo është kthyer në Kosovë, Tayna shkoi tek familja e saj në Prizren. Reperja, gjatë kësaj periudhe ka vendosur të izolohet në shtëpi, ndërsa preferon...

Rita Ora së bashku me Organizatën Botërore të Shëndetit, lansojnë logon e COVID-19

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora është bashkuar me Organizatën Botërore të Shëndetit dhe UNICEF në luftën kudër koronavirusi. Rita e cila prej vitesh...

Këngëtarja shqiptare merr masa për pastërti, fut nën ujë edhe celularin!

Këngëtarja shqiptare, Vjollca Haxhiu, ka marrë masa që pastërtia rreth saj të jetë në nivelin maksimal. Ajo e ka ndarë një postim ku tregon se...

Më Të Lexuara

Driton Zairi: Shitësi i mirë do të ju shes një veturë, kujdesi i mirë për klient ju shet 100 vetura

Mi-Da Grand Motors është e njohur si një kompani me përgjegjësi shoqërore. Misioni të cilin e ka kompania është që të siguroje mobilitet dhe...

Këshilli i Sigurimit nesër në ora 10:00 do të vendos nëse do të vazhdohet gjendja e jashtëzakonshme

Këshilli i Sigurimit do të mblidhet nesër në ora 10:00, e cila është dita e fundit, e gjendjes së jashtëzakonshme që më 15 maj...

Vuçiq: Jam i gatshëm të nis dialogun kur të formohet Qeveria në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka thënë se është i gatshëm të vazhdojë dialogun posa të formohet qeveria e re në Kosovë. Vuçiq i ka...

VMRO-DPMNE: Morbide të flasësh për zgjedhje në këtë situatë

Ashtu siç lëviz kurba e të infektuarve, po ashtu lëvizin edhe qëndrimet e partive politike për datën e zgjedhjeve. Sipas VMRO-DPMNE-së, rritja e numrit...

ASH: BDI shfrytëzon pandeminë Covid 19 si instrument për fushatë parazgjedhore!

Nuk është hera e parë që zyrtarë të BDI-së si ato të nivelit lokal dhe qendror keqpërdorin situatën me pandeminë Covid 19 për interesa...

Gjendet i vdekur një shtetas gjerman në Shkup

Një 42-vjeçar nga Gjermania u gjet i vdekur në Shkup. Gruaja që e gjeti e paraqiti atë në polici, pas të cilës u kontrollua...