E shtunë, 4 Korrik, 2020
18 C
Skopje
Ballina Showbiz

Showbiz

Loredana Zefi bën ndryshim drastik në pamje (FOTO)

Loredana është njëra nga rep-artistet më të njohura në tregun shqiptar, suksesi i të cilës ka kaluar edhe kufijtë. Edhe para se t’i hyjë muzikës,...

Enca Haxhia nuk lë vend për imagjinatë, tregon të pasmet e saj bombastike

Ajo është njëra nga këngëtaret që vazhdon të mbetet më me stil në estradën shqiptare. Bëhet fjalë për Enca Haxhia, e cila nuk kursen veten...

Aktorja e famshme turke flet sërish për Kosovën

Ova’ ka thënë se i do shumë shqiptarët. Nisa Sofiya u bë e njohur për publikun shqiptar me rolin e Ovas në filmin “Miracle in...

Shkurte Fejza poezi mbi situatën aktuale: E kam dashtë një Kosovë tjetër

Shkurte Fejza: E kam dashtë një Kosovë tjetër, ku s’ka njerëz që shkelin besën. Ikona e muzikës popullore shqipe Shkurte Fejza një jetë të tërë...

Aktorja kolumbiane për herë të tretë me Covid

Pas një periudhe, pasi u shërua, aktorja kolumbiane Danna Garcia e njohur për rolin e saj te seria “Pasione të Fshehta” bëri testin për...

Taynan e tradhton fustani, i del në pah gjoksi

Reperja e njohur nga Prizreni, Tayna, është mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale. Ajo shpesh ndan me fansat imazhe dhe video të ndryshme...

Pagesat e aktorëve turk për seriale

Janë zbuluar pagesat e aktorëve të famshëm turk. Aktorja e “Rejan”, Ebru Şahin dhe Akın Akınözü, falë suksesit të këtij projekti kanë kapur pagesa shumë...

Magjistari heq dorë nga emisioni i pasdites për një spektakël, ja kush pritet ta zëvendësojë

Rudina Magjistari pritet të largohet nga emisioni i pasdites që mban për titull emrin e saj. ‘Koridoreve’ flitet se Rudina është ezauruar tanimë me emisionin...

“U mbytshi në ujërat e zeza” – aktorja kosovare shpërthen ndaj deputetëve

Qytetarë, politikanë, shoqëri civile, artistë e vendimmarrës në Gjilan kanë pritur sot që të votohet projekti i impiantit të ujërave të zeza, por janë...

Më Të Lexuara

Janë publikuar protokolle për ngjarje sportive, muze, galeri, për ngjarje promovuese dhe për transport ndërurban

Në uebfaqen e Qeverisë (https://vlada.mk/protokoli-koronavirus) janë publikuar Protokolli për punë të rregullt në pikat e pagesës të organizatorëve të lojërave të fatit në bastore...

Numri i madh i zëvendësministrave në Qeverinë Hoti, LDK nuk i përmbahet zotimit për dy zv.ministra për ministri

Demokraci Plus ka kërkuar kufizim të numrit të zëvendësministrave në dy, për çdo ministri. Demokraci Plus thekson se sot bëhet një muaj nga zgjedhja e...

MSH: Zbatohen aktivitete për përmirësimin e infrastrukturës rrugore në Qendrën Klinike në Shkup

Në kompleksin klinik “Nënë Tereza” në Shkup në periudhën e kaluar është bërë punë intensive për të përmirësuar infrastrukturën. Janë bërë disa rikonstruksione, korrigjime...

Boki 13 sërish në Prokurori

Bojan Jovanovski apo Boki 13, i cili u dënua për lëndën ‘Haraçi’, sot përsëri do të dërgohet në Prokurori për të parashtruar kallëzimet penale. Jovanovski...

Komuna e Gostivarit ndërpret thirrjen publike për subvencionim të blerjes së biçikletave

Nëpërmjet një njoftimi të Komunës së Gostivarit thuhet se “thirrja publike për subvencionim të qytetarëve për blerje të biçikletave për vitin 2020, ndërpritet sot”. “Kjo...

Bill Gates fajëson Facebook-un dhe Twitter-in për përhapjen e shpejtë të coronavirusit

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates, fajësoi Facebook-un, Twitter-in, si dhe platformat e tjera të mediave sociale për përhapjen e shpejtë të shpërthimit të coronavirusit...