11 C
Skopje
E mërkurë, 27 Maj, 2020
Ballina Showbiz

Showbiz

Noizy i reagon Feros: “Inatçitë kurrë nuk i zhgënjeva, kanë arsye të më urrejnë

Fero në projektin e tij muzikor më të fundit, “1 e keni”, i ka dedikuar disa rreshta reperit nga Shqipëria Noizy. Pas shumë reagimeve, Fero...

La Casa de Papel do të vazhdojë me dy sezone të tjera

La Casa de Papel” do të rikthehet me sezon të ri. Sezoni i katërt i “Money Heist” sapo është publikuar në “Netflix”, por së fundi...

Adelina Tahiri humb mikun e afërm nga koronavirusi: E përjetova shumë keq

Këngëtarja e njohur Adelina Tahiri ishte në një lidhje direkte për emisionin ‘Rudina’ në TV Klan. Ajo ka treguar se prej tre javësh është izoluar...

Filmi turk i Netflix, “7. Kogustaki Mucize” për të cilin të gjithë po flasin

“Miracle in Cell No. 7”, ose, siç quhet në turqisht, “Yedinci Kogustaki Mucize”, është një film turk i vitit 2019, prodhim i Netflix që...

Sonte nga ballkonet do të ndezen qirinj për nder të Leze Qenës

Ikona e kinematografisë shqiptare, Leze Qena në mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë. Ajo ka vdekur rreth orës 9:50 në kujdesin intenziv në Qendrën Klinike...

Vdes aktorja legjendare Leze Qena

Mëngjesin e sotëm ka vdekur në moshën 85 vjecare, aktorja e njohur Leze Qena Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej...

Tayna vetizolohet në Prizren, ky do të jetë aktiviteti i saj gjatë kësaj periudhe

Sapo është kthyer në Kosovë, Tayna shkoi tek familja e saj në Prizren. Reperja, gjatë kësaj periudhe ka vendosur të izolohet në shtëpi, ndërsa preferon...

Rita Ora së bashku me Organizatën Botërore të Shëndetit, lansojnë logon e COVID-19

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora është bashkuar me Organizatën Botërore të Shëndetit dhe UNICEF në luftën kudër koronavirusi. Rita e cila prej vitesh...

Këngëtarja shqiptare merr masa për pastërti, fut nën ujë edhe celularin!

Këngëtarja shqiptare, Vjollca Haxhiu, ka marrë masa që pastërtia rreth saj të jetë në nivelin maksimal. Ajo e ka ndarë një postim ku tregon se...

Më Të Lexuara

Lavdërim paturpësisë

Arbër Çeliku Hapësira jonë vepruese tashmë karakterizohet nga mungesa e njërës ndër vetitë më elementare njerëzore, që është TURPI. Si rrjedhojë, paturpësia është kthyer në...

Andonovski: Agjencia për Programe Evropiane Arsimore dhe Lëvizshmëri ka parregullsi gjatë punës

VMRO-DPMNE në disa raste gjatë vitit të kaluar zbuloi se ka parregullsi në punën e Agjencisë Nacionale për Programe Evropiane Arsimore dhe Lëvizshmëri, e...

Çanta “Luj Viton” (nuk) ishte kthyer tek Jordan Kamçev

Fotografia e çantës “Luj Viton”, nga lënda “Reket”, në shtëpinë e prindërve të të akuzuarit Bojan Jovanovski – Boki 13, sot në Gjykatën Penale...

Lojtarët e Fc Prishtinës dalin negativë në testin për Covid-19

Skuadrat e Superligës së Kosovës në futboll po vazhdojnë të kryejnë testimet për Covid-19. Shumë prej tyre e kanë kryer këtë testim, ndërsa rezultatet për...

Komisioni për sëmundje ngjitëse demanton se ka sjellë vendim për lehtësim të plotë të masave

Komisioni për sëmundje ngjitëse i demanton informatat të cilat janë plasuar sot në disa mediume të caktuara se në takimin e mëngjesit është sjellë...

Për një javë janë ndarë ndihma për 360 persona në rrezik social

Për një javë, nga e hëna e kaluar deri dje, vullnetarët e organizatës komunale të Kryqit të Kuq dërgoi pako me ushqim dhe produkte...