Tërheqja është një mister. Por një sondazh i realizuar së fundmi është përpjekur për ta bërë disi më të kuptueshme këtë të fundit dhe ka zbuluar se cila është gjëja e parë që meshkujt vërejnë tek një femër.

Revista “Women’s Health” pyeti 6500 meshkuj të revistës “Men’s Health”, ndjekës në Twitter, se cila është gjëja e parë që shohin tek një femër.

votimi-meshkujve-768x442

Kështu, me 38 përqind të votave, gjëja e parë që një mashkull sheh tek një femër rezulton se ështëfytyra, shkruan  tvklanNë vend të dytë janë të pasmet, me 34 përqind, në vendin e tretë është gjoksi, me 18 përqind dhe më pas këmbët, me 10 përqind.