Mbrëmjen e djeshme u mbajt ndarja e çmimeve muzikore “MTV Video Music Awards” në Kaliforni, e u drejtua nga këngëtarja e hitit “Feels”, Katy Perry.

Por vëmendjen më të madhe të kësaj ceremonie çmimesh, e merr edhe veshja e personazheve VIP, transmeton VisionPlus.

Vogue ka renditur 9 personazhet që ishin veshur më mirë:

Katy Perry

Image

Paris Jackson në Christian Dior

Image

Millie Bobby Brown zgjodhi Rodarte dhe këpucët Stuart Weitzman

Image

Pink

Image

Cazzie David dhe Pete Davidson

Image

Yara Shahidi zgjodhi Zimmermann

Image

Alessandra Ambrosio në Balmain

Image

Hailee Steinfeld në Atelier Versace

Image

Nicki Minaj