Lansohet promo e HTC 10 (Video)

HTC 10 nesër do të prezantohet zyrtarisht, dhe në prag të lansimit është lansuar një promo për këtë telefon të mençur.

Në video mund të shihet dizajni prej alumini i HTC 10, raporton GSMArena. Ai shquhet për jetëgjatësinë e baterisë dhe kamerë të jashtëzakonshme, transmeton Koha.net.

Ai ka ekranin 5 inç Super LCD 5 në vend të AMOLED, ndërsa raportohet se do të ketë baterinë 3 mijë mAh.

HTC 10 ka procesor Snapdragon 820, 4 gigabajt RAM memorie dhe 32 gigabajt memorie të brendshme me mundësi zgjerimi, si dhe portin për USB Type-C.