Aktorja e njohur shqiptare, e cila tani jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Yllka Gashi ishte edhe një ndër mbështetëset e shumta femra të kandidates demokratike Hillary Clinton. 

Yllka në rrjetin social Instagram ka publikuar një fotografi në të cilën mund të shihet një krahasim që i është bërë presidentit të sapo zgjedhur të SHBA-ve Donald Trump, me atë të diktatorit famëkeq Adol fHitler, njofton KosovaPress.

Ajo e cilësoi zgjedhjen e tij si një ditë të trishtuar për Amerikën dhe gjithë botën. Më poshtë mund të shihni ngjashmëritë mes këtyre dy udhëheqësve:

me ke e krahason yllka gashi presidentin trump 1 3782