Dy skuadrat finaliste të edicionit të sivjetmë të Evropa Ligës, Sevilla dhe Roma, nuk arritën që të ndryshojnë shifrat as në vazhdime.

Për pasojë, fituesi i kupës së sivjetme të Europa League do të përcaktohet nga pika e bardhë.

Sevilla dhe Roma po luajnë sot në “Puskas Arena” në Budapest të Hungarisë, për finalen e Europa League.