Jemi larg rreth një orë nga fillim i ndeshjes mes Kombëtares së Shqipërisë dhe asaj të Rumanisë.

Shumë tifozë shqiptarë që nga orët e para të mëngjesit kanë mbushur rrugët e qytetit e Lyonit dhe kjo ka rënë në sy edhe të vendasve.

Pas polices e cila ishte ndalur të bëjë një fotografi tifozëve shqiptarë, tani edhe tifozët shqiptarë kanë bindur edhe policët francez të njësisë speciale të bëjnë me duar shqiponjën dy krenare, e cila është simbol i Kombëtares në Euro 2016.

 

UEFA ka parashikuar se sonte në stadium do të jenë rreth 30 mijë tifozë shqiptarë në stadiumin ‘Parc Olympique Lyonnais’. /Telegrafi

Screenshot_2016-06-19-20-35-11-1