Real Madrid ka ngritur lartë trofeun e La Ligas.

Është dashur të pritet tre muaj, që Real Madrid të ngritë lartë trofeun e fituar edicionin e fundit.

Në ndeshjen e parë të këtij stinori në ‘Santiago Bernabeu’, ku Real Madridi takohet me Valencian, kapitenët Sergio Ramos dhe Marcelo, kanë ngritur lartë trofeun e kampionit para tifozëve të tyre.