Një person është arrestuar pasi dyshohet se ka lidhje me sulmin që ndodhi mbrëmë në “Manchester Arena” në Manchester të Britanisë së Madhe.

Nga ky sulm u vranë 22 persona dhe 59 të tjerë mbetën të plagosur.

Një 23-vjeçar është arrestuar në dalje të Manchesterit mëngjesin e sotëm, i cili besohet se pati lidhje me sulmuesin/kamikazin, shkruan Independent.

Kështu ka njoftuar policia e Manchesterit.