Shpend Ahmeti në Shkodër. Nuk zgjedh Kosovën por Kombëtaren kuq e zi

Sonte në stadiumin e Shkodrës “Loro Boriçi” ndodhet dhe kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Ahmeti që vjen nga Lëvizja Vetëvendosje nuk ka preferuar të udhëtoj drejt Finlandës por ka preferuar të ndjek Kombëtaren e të gjithë shqiptarëve ndaj Maqedonisë.