Stoltenberg: NATO e zhgënjyer me vendosjen e taksës (Video)

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka thënë se NATO është e zhgënjyer për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës.

Stoltenberg ka folur edhe për FSK-në, ku ka theksuar se pa lejen e KFOR-it, ata nuk mund të shkojnë në veri.

“Disa aleatë në NATO janë të zhgënjyer me vendimin e taksës. Ne gjithashtu kërkojmë respektimin e Marrëveshjes së Brukselit, dhe është e qartë se forcat e sigurisë vendore nuk mund të hyjnë në veri pa lejen e Komandantit të KFOR-it”, ka thënë Stoltenberg. /Telegrafi/

LIVE nga Brukseli, Sekretari i NATO-ës flet për taksën dhe ushtrinë e Kosovës.

Gepostet von RTV Dukagjini am Dienstag, 12. Februar 2019
SHPËRNDAJE