Aktorja e njohur Teuta Krasniqi është një prej figurave publike më të ndjekura nga fansat në rrjetet sociale.

 

Së fundmi, ajo ka bërë të ditur se i është rikthyer aktrimit pas një pauze mjaft të gjatë pas lindjes, dhe përveq xhirimeve në serialin “Kafeneja jonë”, ajo do të ketë edhe rolin kryesor në filmin më të ri të Burbuqe Berishës, “Një tregim Prishtine”.