Lideri i partisë opozitare Mqedonase LSDM Zoran Zaev, është shfaqur në stadiumin “Adem Jashari” në Shkup duke ndjekur ndeshjen futbollistike Shkëndija vs Gent. Ai madje ka postuar një fotografi në faqen e tij në fejsbuk duke komentuar: Bëmë tifo për Shkëndijën dhe për një Maqedoni të re.

image