“The Economist”: Shqipëria, vend lider i reformave në Ballkan

Revista prestigjoze “The Economist” ka publikuar në numrin e saj të fundit një artikull prej tetë faqesh mbi Shqipërinë, të cilën e cilëson si...

Hapet në Prishtinë Panairi “Blej Shqip”

Me rastin e 28 Nëntorit, Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë, sot në Prishtinë, për të tretin vit me radhë, është hapur Panairi “Blej Shqip”,...

Në Mihaliq të Vushtrrisë shpërndahen fletëvotime të fotokopjuara

Organizatat Jo-Qeveritare, IKD, INPO dhe GLPS njoftojnë se në Komunën e Vushtrrisë, në oborrin e shkollës fillore “Mihaliq” është bërë shpërndarja e fletëvotimeve jo...

Zbulohen fotot e autobusit të Shqipërisë, ai vjen me moton më të mirë në...

Janë zbuluar fotot e autobusit të Kombëtares së Shqipërisë, me të cilin ajo do të lëvizë në Francë. Në autobusin me ngjyrë të kaltër, është...

Rama, për deklaratat e Vuçiqit dhe Daçiqit: Zgjidhja e problemit është te njohja e...

E respektoj iniciativën e Aleksandar Vuçiqit për dialog të brendshëm për Kosovës e që drejtpërdrejtë do të ballafaqohet me të kaluarën, ka thënë për...

Porosia e Zahir Pajazitit për mërgimtarët (Video)

Në 20 vjetorin e rënies, sot është organizuar ceremonia e rivarrimit të Heroit të kombit, Zahir Pajaziti.   Ish komandanti i UÇK-së shquhej për aksionet e...

Vetëvendosje nuk do të merr pjesë në takimin e thirrur nga Presidenti

Përderisa presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pret që të hënën të mbajë takimin konsultativ me partitë politike,Vetëvendosje nuk do të jetë e pranishme në...

​“NATA E ZJARREVE”, TË GJITHË NË NDERIM TË FAMILJES JASHARI

Të gjithë pa dallim, qytetarë, bashkatdhetar, përfaqësues të institucioneve, për tre ditë me radhë u përkulën para varrit të Adem Jasharit, familjes, dhe të...

Zyrtari i Kosovës: Hiqni flamujt e kuq, i yni është blu

Zyrtarët  Federatës Kosovare të Futbollit u kanë bërë sot thirrje publike me megafon tifozëve në hyrje të stadiumit që të hiqnin flamujt e kuq...

Haxhinjtë e rinj kthehen në Kosovë, dy nga ta vdesin në Mekë (VIDEO)

Kah ora 5:00 e mëngjesit, kanë arritur në Kosovë haxhinjtë e parë që rreth një muaj më parë kishin shkuar në Mekë. Në Aeroportin e Prishtinës...

Postimet e fundit