Myftaraj: Erdoganit do t’i ikë koka nëse vjen në Tiranë (Video)

Njëri ndër analistët më kontraverz në Shqipëri i cili shpesh herë shfaq edhe urrejtje të hapur ndaj komunitetit musliman, Kastriot Myftaraj ka bërë një...

Në Vushtrri ndizen qirinj për të pëkujtuar viktimat në Aleppo (FOTO)

Vrasja e mijëra njerëzve civil në luftimet në Aleppo të Sirisë, ka ngjallur reagimet në gjithë botën. Për të përkujtuar viktimat, sonte në Vushtrri Drejtoresha...

Ahmeti: Do t’i bashkojmë njerëzit e vullnetit të mirë për mirëqenie e zhvillim

Kreu i konfirmuar i kryeqytetit, Shpend Ahmeti, ka shkruar në profilin e tij në Facebook, për të thënë se sonte përfundoi një proces i...

Tahiri, BE-së: Serbia po bllokon, pengon dhe saboton marrëveshjet e Brukselit

Ministrja Edita Tahiri ka paraqitur një raport zyrtar pranë Bashkimit Evropian rreth gjendjes në zbatimin e marrëveshjeve të Brukselit Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, njëherësh...

Deputetët e opozitës vazhdojnë të qëndrojnë në sallën e seancave

Një pjesë e deputetëve të opozitës janë duke vazhduar të qëndrojnë pas hedhjes së gazit lotsjellës në sallën e seancave të Kuvendit të Kosovës...

Kurti: Shqipëria dhe gjithë shqiptarët bëhuni gati për luftë. Serbia do të na sulmojë

Bosnja, Kosova, por edhe Mali i Zi janë në rrezik nga Serbia Albin Kurti, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje deklaron se janë të gjitha gjasat për...

A është kjo shenjë se filmi ‘Shok’ e fitoi OSCAR’in?

Një skriptë ku është paraparë skenari i ndajres së çmimit Oscar për filmin e metrazhit të shkurtë, jep shenja se fituesi i këtij çmimi...

Thaçi pin makijato dhe ujë pa gaz, Pacolli agjëron Ramazanin, nuk pi kafe në...

Para fillimit Samitit të Sofjes, krerët e shtetit Presidenti Thaç, kryeministri Haradinaj e ministri jashtëm Pacolli janë takuar për një konsultim të fundit paraprak. Në...

Të gjitha akuzat bien poshtë, Shefqet Krasniqi shpallet i pafajshëm! (Video)

Shefqet Krasniqi u deklarua i pafajshëm për akuzat me të cilat ngarkohet. Shefqet Krasniqi është deklaruar sot i pafajshëm ndaj akuzave për shtytje në kryerjen...

Shpend Ahmeti në Shkodër. Nuk zgjedh Kosovën por Kombëtaren kuq e zi

Sonte në stadiumin e Shkodrës “Loro Boriçi” ndodhet dhe kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.Ahmeti që vjen nga Lëvizja Vetëvendosje nuk ka preferuar...

Postimet e fundit