Arrihet marrëveshja: Hazard në Real Madrid për 190 milionë euro

Chelsea dhe Real Madridi kanë arritur marrëveshje në vlerë 190 milionë euro për Eden Hazardin, raporton Le10Sport. Real Madridi është i interesuar t’i sigurojë dy...

Shkëndija e Kukësi mësojnë kundërshtarët në Ligën e Kampionëve

Kukësi  dhe Shkëndija e Tetovës sot kanë mësuar kundërshtarët e tyre të rrethit të dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve. Kukësi do të ndeshët në...

SHhkëndija u mund 4:0 në transfertë nga The New Saints, mirëpo avanson në raundin...

Kuqezinjtë munden 4:0 në transfertën me kampionin e Uellsit, The New Saints, mirëpo avansojnë në raundin e dytë të Champions League falë fitores 5:0...

Franca e mposht Kroacinë, shpallet kampione e Botës për herë të dytë në histori

Franca e ka fituar për herë të dytë Kupën e Botës pasi e mposhti Kroacinë në finale të Botërorit Rusia 2018 të dielën në...

Zyrtare: Xherdan Shaqiri është i Liverpoolit (VIDEO)

Liverpool ka zyrtarizuar Xherdan Shaqirin si lojtarë të tyre Xherdan Shaqiri edhe zyrtarisht është lojtar i Liverpoolit. Gjilanasi sot ka bërë testet mjekësore të Liverpooli derisa...

Shaqiri nënshkruan për Liverpool

    Liverpooli ka arritur marrëveshjen me sulmuesin shqiptar Xherdan Shaqiri, shkruan albinfo.ch. Kontrata është 13.75 milion funta, ndërsa kontrolli mjekësor do kryhet të premten. Liverpooli ka...

Ky gjyqtar do ta drejtojë finalen Francë – Kroaci

Argjentinasi Nestor Pitana është caktuar gjyqtar i ndeshjes finale të Botërorit Rusia 2018 që do të zhvillohet në mes të Francës dhe Kroacisë Ndeshja e...

Historia prekëse e Luka Modricit, serbët ia ekzekutuan gjyshin, askush nuk besonte në talentin...

Luka Modric është dashur të kapërcejë shumë vështirësi serioze përpara se të bëhej një futbollistë profesionist. Kur kapiteni i Kroacisë ishte vetëm 6 vjeç, jeta...

Shkupi sonte përballet me Renxhersin

Dymbëdhjetë korriku i 2018-tës do të shkruhet në fletat e historisë së klubit të Shkupit, për shkak se pas plotë 14 viteve rikthehen të...

Edi Rama shijon fitoren e Kroacisë në mes të Londrës me presidenten kroate

Në Samitin e Londrës po merr pjesë edhe presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq, dhe kjo ka qenë arsyeja që ajo nuk ka qenë e...

Postimet e fundit