Gjendet bombë e Luftës së Dytë Botërore, mbyllet aeroporti i Londrës

Një bombë e pashpërthyer e Luftës së Dytë Botërore ka sjellë mbylljen e aeroportit të Londrës. Gjatë gjithë ditës së sotme, nuk do të lejohet asnjë fluturim nga ky aeroport, për shkak të frikës nga ndonjë shpërthim i mundshëm.

Sipas mediave vendase, janë anuluar 100 fluturime dhe janë prekur 16.000 pasagjerë. Pajisja u zbulua në Dock George V në rreth 5 të dielën gjatë punës së planifikuar në aeroport.

Policia tha se aeroporti ishte mbyllur në orën 10, pasi oficerët punonin me Marinën Mbretërore për të hequr bombën.

SHPËRNDAJE