Një aeroplan është detyruar që të aterojë në pistën e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, vetëm pak minuta pasi është nisur nga aty.

Ngjarja ka ndodhur në orën 14:55 dhe aryse është se një shpend ka djegur njërin nga motorët e avionit, pasi ka hyrë aty.

Rastin e ka konfirmuar për klankosova.tv zëdhënësja e aeroportit Valentina Gara, që ka thënë se ekipet teknike janë duke u marrë me kontrollimin e motorëve.

Ajo ka shtuar ky aeroplan që po nisej nga Kosova në drejtim të Zvicrës, do të fluturojë sonte për në  destinacionin e caktuar.