Babai i Mirsad Ndrecajt i puth varret e dëshmorëve të Kumanovës që gjenden ne Prishtinë. Familja Ndrecaj për çdo vit po viziton varrezat e djemve të tyre dhe luftëtarëve të lirisë që u flijuan në Kumanovë në majin e 2015.