Trupi do t’ju falënderojë nëse shijoni shalqi në ditët me vapë

Ditët e nxehta, mund t’i luftoni duke ngrënë shalqi! Si një frut shumë i dashur për të gjithë, ai efektivosht hidraton, detoksifikon dhe pastron gjithë...

Mbajeni telefonin larg kur ushqeheni

Mospërqendrimi gjatë ngrënies luan një rol të rëndësishëm në oreksin tuaj. Duke qenë se shihni një film apo dërgoni mesazhe me telefon gjatë ngrënies nuk...

Jeni përtac? Mos u shqetësoni sipas shkencës jeni inteligjent!

Përtesa nuk është edhe një shenjë dhe aq e keqe, sa mund ta keni menduar. Madje, është një tregues i inteligjencës. Shkencëtarët kanë konfirmuar teorinë...

Mike Tyson bën shqiponjën (Foto)

Shqiponja e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit ka sjellë kënaqësi të shqiptarët dhe pakënaqësi te serbët. Shqiptarët në mbarë botën kanë përshëndetur veprimin e tyre,...

Pas Rita Orës dhe Ermal Metës, Tirana pret nesër magjinë e muzikës klasike ruse

Pas Rita Orës dhe Ermal Metës, Tirana do të presë nesër edhe një tjetër spektakël muzikor. Por kësaj here për një publik më të...

Këshilla për ata që do të bëhen prindër së shpejti

Sado që një i porsalindur sjell gëzim, ai sjell edhe shumë përgjegjësi, transmeton Klan Kosova. Prindërit e rinj zakonisht kalojnë në faza të vështira kur...

NDIQNI KËTO 5 KËSHILLA TË THJESHTA QË TË JETONI MË MIRË

Jeta jonë ndikon gjithmonë në disponimin që kemi, në marrëdhëniet tona, suksesin profesional si dhe në pamjen tonë fizike. Prandaj, është e rëndësishme të ruani...

Arsyet pse duhet të ushtroni në mëngjes

A jeni nga personat që nisni të merreni me sport dhe ushtrime në palestër dhe pas disa ditësh “dorëzoheni”? A ndiheni të lodhur gjatë tërë...

Nga varet suksesi, nga personaliteti apo inteligjenca?

IQ ka qenë në mënyrë të vazhdueshme një pikë kyç për arritjen e suksesit përgjatë gjithë jetës tuaj. Por inteligjenca nuk është e mjaftueshme...

​Fakte për njerëzit që u pëlqen vetmia

Në shoqëri gjithmonë tërheqin vëmendje ata që rrinë vetëm apo kanë pak miq. Shpeshherë gabimisht besohet se këta njerëz nuk janë të lumtur. Mirëpo, në...

Postimet e fundit