Steve Beleck (23) është sulmuesi për të cilin Shkëndija ka arritur akord me klubin italian Fiorentina për huazim 1 vjecar. Kamerunasi ka luajtur në klube të njohura evropiane dhe vlen si një talent i madh.
Beleck ka luajtur per Diósgyör (Hungari), Panthrakikos (Greqi), Udinese, Crotone dhe Mantova (Itali), Watford dhe Stevenage (Angli), Mons (Belgjike) dhe Cluj (Romani). Këto ditë pritet zyrtarizimi i tij tek Shkëndija./shqipmedia