Real Madrid e ka mposhtur Barcelonën në Camp Nou me rezultat 1:2.

Real Madridi e ka fituar El Clasicon ndaj Barcelonës.

Madje, Los Blancos ia dolën që ta përmbysin rezultatin.

Pique i kaloi vendasit në epërsi, para se Benzema dhe Ronaldo të shënonin për tri pikët e Realit nga kjo përballje.

Madrilienët luajtën me një futbollist më pak në minutat e fundit, pasi Sergio Ramos u ndëshkua me të kuq.

 

https://youtu.be/cMTIrQxRtAs?t=64