Mireia Lalaguna Royo është zgjedhur femra më e bukur në botë në garën për “Miss Bota 2015”, që u mbajt në Sanya të Kinës.

23 vjeçarja, mposhti konkurrencën e fortë të 114 femrave më të bukura në botë, ndërto edhe atë shqiptare, që përfaqësohej me Kristina Baki

Bukuroshja nga qyteti i Barcelonës la prapa më të bukurën e Rusisë, Sofia Nikitchuk, që ishte përcjellësja e parë. Top pesëshja përbëhet nga Miss Indonesia, Maria Harfanti, Miss Xhamajka,Sanneta Myrie, dhe Miss Lebanon, Valerie Abou Chacra

Kjo ishte hera e parë që Spanja fiton garën për më të bukurën në botë

spanjaspanja 2