Real Madridi i Zinedine Zidane ka regjistruar një tjetër fitore të rëndësishme në La Liga, duke e mposhtur Atletic Bilbaon me rezultat 4:2

Në këtë ndeshje shkëlqeu Cristiano Ronaldo, i cili shënoi dy gola, duke u bërë kështu golashënuesi më i mirë i La Ligës deri më tani këtë edicion, me 21 gola.

Golat tjerë për Realin i shënuan, Toni Kroos dhe James Rodriguez. Për mysafirët shënuan Javier Eraso dhe Gorka Elustondo.

https://youtu.be/Of0PlZKZVz8