Pas mbylljes 1 me 0 të ndeshjes mes kombëtares tonë dhe Zvicrës, në favor të helvetëve nuk ka munguar edhe një koment i shkurtër i UEFA-s, në faqen zyrtare të saj.

“Kombëtarja Shqiptare e Futbollit mund të ketë humbur ndeshjen e saj të parë në EURO 2016, por fansat e saj nuk ndaluan kurrë së mbështeturi”, është komenti i UEFA-s, për Shqipërinë dhe tifozët e kombëtares tonë.

Screenshot_2016-06-11-17-38-19