Pas vizitës në ShBA dhe pas trysnisë nga eurodeputetët që kanë ardhur të kontrollojnë ecurinë e marrëveshjes së ‘Përzhinos’, mbrëmë vonë kryeministri i Maqedonisë për 10 vite ka deponuar dorëheqjen

Nga burime jo zyrtare mësohet se dorëheqja e Nikolla Gruevskit do të miratohet të shtunën dhe nga e hëna qeveria aktuale duhet të emëroj kryeministër të ri i cili do të udhëheq vendin deri në zgjedhjet e 24 prillit, sipas marrëveshjes së ‘Përzhinos’. Kryeministri i përkohshëm duhet të jetë nga radhët e VMRO-DPMNE-së

gruevski