Reperi i njohur Noizy është padiskutim një ndër reperët më të pëlqyer shqiptarë.

Ai ka me mijëra fansa, të cilët ndjekin hap pas hapi karrierën e tij në rrjetet sociale, në të cilat numëron me mijëra ndjekës.

Noizy që në daljet e para ka patur shumë sukses, edhe pse ishte shumë më ndryshe nga ç’është sot, si në të kënduar, ashtu edhe në pamje.

Nëse kthehemi në retrospektivë dhe shikojmë me vemendje këngët e tij të para të prezantuara në festivalin “Top Fest”, dallojnë shumë me prezantimet e tij në ditët e sotme.

 

Kjo foto e dëshmon më së miri ndryshimin e Noizyt tani, dhe 10 vite më parë.