Edicioni i ‘Eurovision’, do të mbahet vitin tjetër në Ukrainë e kjo pas fitorës së Jamala me këngën “1944”.

Njëjtë si viteve tjera edhe Austria do të jetë pjesë e kësaj garë, por kishte edhe të tilla që u larguan nga gara e Eurovision për arsye financiare, shkruan IndeksOnline.

Ky edicioni i 2017 është vendosur të mbahet më datën 9,11 dhe 13 maj e kjo pikërisht në kryeqytetin e Ukrainës në Kiev.