Ballina Lajme Rajoni KURTI: UNË DO TI’A JEPJA 20 TRAKTORA SERBËVE DHE JO NJË SI...

KURTI: UNË DO TI’A JEPJA 20 TRAKTORA SERBËVE DHE JO NJË SI THAÇI

Ish lideri i Vetëvendosjes, aktualisht deputet i kësaj partie, Albin Kurti, në një intervistë për emisionin serb ‘Slobodno Srpski’ ka folur për serbët e Kosovës.

Ish lideri i Vetëvendosjes ka thënë se po të ishte në qeveri do ti ndihmonte bujqit serbë e shqiptarë bashkërisht. 

Ai, në këtë intervistë ka thënë se do të ia jepte 20 traktora serbëve, pa pasur nevoja për kamera dhe jo si Thaçi, me ja dhënë një traktor dhe të fotografuara nga 20 kamera, raporton Gazeta NewBorn.

Kjo intervistë e Kurtit është realizuar në gjuhën shqipe deri sa moderator dhe emisioni ishte serb/ Ja video e plotë: