Liverpooli është kualifikuar në finale të Capital One Cup, pasi fitores ndaj Stoke City pas ekzekutimit të penalltive

Liverpooli është finalisti i parë në Capital One Cup, pasi e ka mposhtur Stoken në penallti 6:5.

Rezultati i përgjithshëm i kësaj përballje nga dy ndeshjet e zhvilluara, ishte 7:6 në të mirë të skuadrës së drejtuar nga Jurgen Klopp.

Ndeshja në kohën e rregullt dhe në vazhdime përfundoi me rezultat 1:0 në të mirë të Stoke City, ndërsa rezultati i përgjithshëm ishte 1:1, pasi Liverpooli kishte fituar në përballjen e parë në Britannia me po të njejtin rezultat.

Liverpooli në finale do të luajë me fituesin e duelit Manchester City – Everton.

https://youtu.be/gxNwOaQNlMM