Milan e ka fituar derbin lokal ndaj Interit 3:0, me golat e Alex, Carlos Bacca dhe Niang. Interi mbetet në vendin e katërt me 41 pikë, ndërsa Milani i gjashti me 36.

https://youtu.be/5vwpXzPeI80?t=4