Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar i Luginës së Preshevës, Jonuz Musliu, kryetari i Preshevës, Ragmi Mustafa dhe ai i Bujanocit, Nagip Arifi, sot do të qëndrojnë në Kosovë në një vizitë zyrtare.

Ata do të takohen me ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala. /KosovaPress/