Haxhi Krasniqi ka fituar me nokaut në ruandin e tretë dhe tashmë është kampion bote në botën e boksit.Ai është tashmë kampion bote duke e nokautuar me goditje të jashtëzakonshme gjermanin Bosel në raundin e tretë.Krasniqi dha disa goditje të jashtëzakonshme në raundin e parë dhe të dytin, por ishte vendimtar në të tretin.
Ai bëhet shqiptari i parë që bëhet kampion bote në botën e boksit dhe këtë titull e kishte premtuar disa herë radhazi për të gjithë shqiptarët.

Robini tash më në fund realizon ëndrrën e tij dhe shpallet KAMPION I BOTËS.

Shikoni pamjet nga goditja e tij