Real Madridi e ka shkatërron Osasunan, duke e mposhtur bindshëm prej 5-2, në javën e tretë të La Ligës në ‘Bernabeu’.

Ylli portugez Cristiano Ronaldo është kthyer me gol tek skuadra e tij, duke zhbllokuar rezultatin qysh në minutën e 6-të.

Golat tjera në fitoren e ‘Los Blancos’ i realizuan Danilo (41’), Ramos (45’), Pepe (56’), e Modriç (62’), kurse, për mysafirët shënuan Riera (64’) dhe Garcia (78’).