Mesfushori shqiptar i Zvicrës, Xherdan Shaqiri, ka shënuar një gol të bukur në minutën e 82’të, për ta barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Polonisë,.

Ndeshja në kohën e rregullt përfundoj me rezultat të barabartë dhe në vazhdim luhet pjesa shtesë, ku rezultati vazhdon të jetë i pandryshuar. Pas  përfundimit të pjesës shtes sipas të gjitha gjasava  fituesin do ta përcaktojnë penaltitë. /fol.mk