f1

Nuk dihet a është strategji e shqiptarëve apo spontanisht ndodh që Shqipëria vetëm për 1 ndeshje futbolli ka përmirësuar dukshëm imazhin në Europë, ndërkohë që kanë ngelur edhe dy ndeshje të tjera të luhen, ku shqiptarët do të vulosin kulturën e lartë sportive që demostrojnë, karakteristikë e cila nuk kemi qenë të bindur se posedojmë. Por një gjë është e sigurt: Shqipëria është e gatshme për integrim në BE!

Kompeticioni i fanseve më të bukura është bërë traditë

Siç është bërë traditë gjatë viteve të fundit, në çdo kompeticion madhor të futbollit europian apo botëror, mediat sportive nxitojnë të zbulojnë edhe muzat frymëzuese të skuadrave pjesëmarrëse.

Shqipëria në Euro 2016 ka tërhequr vëmendjen e disa prej mediave më prestigjoze botërore, duke zbuluar edhe emrin më përfaqësues të bukurisë shqiptare në mbështetje të Kombëtares.

Në një klasifikim të publikuar nga gazeta franceze “Le Meilleur de Football”, femra që identifikon kuqezinjtë është këngëtarja Elvana Gjata. Një gjetje e goditur pasi hiti “Kuqezi” i këngëtares shqiptare ka arritur të pushtojë zemrat e shqiptarëve në mbarë botën.

Fanset e kombëtares së Francës:

f1f2

f3f4

 

Shqipëria është fituese e kompeticionit “EURO 2016”:

Kështu shkruan portal “TOTAL SPORTEK” i cili ka bë vlerësimin. Jemi në ditën e 5-të të Kampionatit europian të futbollit dhe fanset shqiptare veçmë kanë fituar trofeun e fanseve më të nxehta në EURO 2016.

Albanian females

 

a1a6

a2a4

a5a8

 

Fanset e kombëtares së Suedisë:

s1s3

s2s5