Të martën u mbajt nata e parë e gjysmëfinales së festivalit evropian të këngës.

10 shtete kaluan ne finalen e këtij spektakli.

Ndërsa sonte do mbahet nata e dytë e gjysmëfinales e “Eurovision Song Contest 2022”.

Në këtë mbrëmje do të përforomojnë rreth 18 shtete, ku dhe faqja zyrtare e Eurovisionit ka listuar shtetet që do këndojnë sonte.

Kujtojmë se Shqipëria, perforomoi në natën e parë të gjysmëfinales, mirëpo nuk arriti ta prek finalen.

https://www.instagram.com/p/CdcudQhov4S/?igshid=YmMyMTA2M2Y=