Italia e ka fituar dramën në ‘Philipi II’ ndaj Maqedonisë me rezultat 2:3.

Skuadra e Venturës e nisi mirë takimin duke shënuar me anë të Belottit në minutën e 24’.

Me të filluar pjesa e dytë, vendasit morën dominimin duke shënuar dy gola të shpejtë në minutën e 57’ nëpërmjet Nestorovskit dhe në minutën e 59’ nëpërmjet Ferhan Hasanit.

Por, Italia spektaklin e ruajti për fund duke shënuar dy herë me Immobilen për 2:3.

http://www.dailymotion.com/video/x4wr70l_macedonia-vs-italy-2-3-all-goals-highlights-09-10-2016-hd_sport