Ka nisur takimi mes krerëve te dy partive kryesore, Edi Rama dhe Lulzim Basha.

Të parët në Pallatin e Kongreseve mbrritën kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga  kreu i Komisonit të Posaçëm për reformën në drejtësi Xhafaj dhe kryetarit të grupit parlamentar të LSI-së, Vasili.

Me 8 minuta vonesë por entuziast ka mbërritur pas tij kreu i opozitës Basha me kreun e grupit parlamentar Paloka dhe nënkryetarin e Komisionit për reformën në drejtësi Bylybashi.

Në fokus të këtij takimi shumë të rëndësishëm është reforma në drejtësi, si një tentativë e fundit për të gjetur konsensusin për miratimin e saj.

Në Pallatin e Kongreseve ka forca të shtuara të sigurisë.

Takimi pritet të zgjasë për më shumë se 60 minuta dhe në fund të tij është lajmëruar një prononcim për mediat.