23

 

Tekniku i kombëtares shqiptare te futbollit Xhani de Biazi, ka publikuar listën zyrtare me 23 futbollistët që do të përfaqësojnë vendin tonë në Kampionatin Europian Francë 2016.

Nga përzgjedhja e teknikut italian bie në sy lënia jashtë ekipit të Gjimshitit, Rrahmanit, Rashicës dhe Shalës.

Sa i takon reparteve, nuk ka surpriza. Baza e ekipit është ajo që arriti rezultatin historik te kualifikimit per here te pare ne nje kompeticion kaq te rendesishem ndërkombëtar.