Lugina kërkon ndihmën e Prishtinës

Lajmi se përfaqësuesit e dy komunave me shumicë shqiptare në jug të Serbisë, Preshevës dhe Bujanovcit, kanë qenë te presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi,...

Sllupçani humb edhe një trim-aktivist i Lëvizjes VV

AKTIVISTI I LËVIZJES VETËVENDOSJE, ASTRIT DEHARI, QË PO MBAHEJ NË QENDRËN E PARABURGIMIT NË PRIZREN, KA NDËRRUAR JETË TË SHTUNËN PASDITE NË RRETHANA ENDE...

Autoritetet turke vitin e kaluar kanë parandaluar 339 sulme të planifikuara

Ministri turk i Punëve të Brendshme, Sulejman Sojlu deklaroi sot para Parlamentit se autoritetet vitin e kaluar kanë parandaluar gjithsej 339 sulme eventuale, të...

Mbretëresha britanike rishfaqet në publik, kapërcen gripin

Mbretëresha britanike, Elizabeth II, është rishfaqur në publik pas thuajse një muaji mungesë, kjo për shkak të një infeksioni në rrugët e frymëmarrjes që...

EBA: Në eksplodimin në Kandahar janë vrarë pesë diplomatë

Qeveria e Emirateve të Bashkuara Arabe (EBA) thotë se pesë diplomatë të saj janë vrarë në sulmin e djeshëm me bombë në qytetin Kandahar...

Ja sa do të paguhet Obama, tani që më nuk është President

Presidenti amerikan Barak Obama do të shkojë në pension politik dhe pas tetë vitesh në Shtëpinë e Bardhë do të fillojë një jetë tërësisht...

Thirrja “Allahu Ekber”! Pse terroristët vrasin mbi këtë frazë?

Pas cdo sulmi, terroristët thërrasin nën emrin “Allahu Ekber” dhe vrasin mijëra njerëz. Por çfarë do të thotë shprehja “Allahu Ekber”? Fraza “Allahu Ekber”, ka qenë...

Turqia kritikon Austrinë për “qasje të papërgjegjshme” për referendumin

Turqia e ka kritikuar Vjenën për “standard të dyfishtë” dhe qasje të “papërgjegjshme” ndaj fushatës së mundshme të presidentit, Recep Tayyip Erdogan, në Austri,...

Sërish alarm në Gjermani, stacioni i trenit në Hamburg sulmohet me gaz

Një tjetër sulm ka tronditur këtë mbrëmje Gjermaninë kur nuk kanë kaluar as 24 orë nga sulmi i djeshëm. Sipas mediave vendase, stacioni i trenit...

Erdogan kërkon sanksione diplomatike ndaj Holandës

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan kërcënoi sot se do të vendosë sanksione diplomatike ndaj Holandës, ndërsa njoftoi se do t’i drejtohen edhe Gjykatës...

Postimet e fundit