Takim Putin-Erdogan: Marrëdhëniet ruso-turke tërësisht janë ripërtërirë

Marrëdhëniet mes Moskës dhe Ankarasë mund të konsiderohen plotësisht të ripërtërira, deklaroi presidenti rus Vladimir Putin në takimin e sotëm me homologun e tij...

Jeta e shtrenjtë, pengesa që qëndron para martesave në Egjipt

Për shkak të jetës së shtrenjtë dhe kërkesave të rënda familjare, në Egjipt është shënuar rënie e shkallës së martesave, shkruan Anadolu Agency (AA). Në...

Momenti kur Ratko Mlladiq përjashtohet nga salla e gjyqit (Video)

Ratko Mladiq është dënuar nga Tribunali për krime të luftës i Kombeve të Bashkuara, me burgim të përjetshëm. Ish-komandanti i forcave serbe të Bosnjës, Ratko...

Vdes në spital krimineli boshnjako-kroat që piu helm në Hagë

I dënuari për krime lufte në Kroaci, Slobodan Praljak raportohet të ketë vdekur në spital, pasi piu helm gjatë një seance në Hagë, siç...

Paralajmërohen protesta, Trump kundërshtohet nga shumë krerë botëror

Krerët e botës po shprehin shqetësim lidhur me vendimin e administratës Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe për të lëvizur...

Numër rekord i gazetarëve të burgosur

Numri i gazetarëve të burgosur ka arritur numër rekord për të dytin vit radhazi, thuhet në raportin vjetor të Komitetit për Mbrojtjen e Gazetarëve...

Mediat greke zbulojnë terroristët që donin të vrisnin Erdoganin

Sipas gazetës “To Vima”, e cila i referohet burimeve të sigurisë, pretendohet se të dyshuarit e organizatës terroriste të majtë DHKP-C planifikonin të kryenin...

SHBA: Ukraina furnizohet me “kapacitete të forcuara mbrojtëse”

Shtetet e Bashkuara thonë se kanë vendosur që Ukrainën ta furnizojnë me “kapacitete të forcuara mbrojtëse” për ta ndihmuar “në zmbrapsjen e mëtejshme të...

Driton Idrizi mësuesi i suksesshëm shqiptar në Zvicër

Kosovë Kerko Kerko 11:00 - Ivanov: Më 2018-n t’i përkushtohemi gjerave të mira dhe pozitive 10:52 - Marotta sqaron tifozët e Juventusit për gjithçka 10:51...

Putin leshon alarmin: Serbia do të ballafaqohet me një goditje të madhe në vitin...

Serbia do të ballafaqohet me një goditje të madhe në vitin 2018, paralajmërimi erdhi drejtpërdrejt nga presidenti i Rusisë Vladimir Putin! Informacionet, planet e sulmit,...

Postimet e fundit