Leximi i librave ”fiction” rrit kapacitetin tonë mendor

Novelat, romancat, historite fantastike duket se e “ndihmojnë” trurin të funksionojë më mirë, sipas një studimi të prestigjozit Emory University. Sipas këtij studimi, jo...

Dasma shqiptare që çmendi Australinë: Shikoni çfarë surprize i bëri dhëndri nuses! (Video)

Dasma është një nga eveniment më të rëndësishme në jetën dikujt, por kjo dasmë shqiptare në diasporë, në Australinë e largët, është bërë hit...

Përdorimi i tepruar i telefonave të mençur shkakton ankth

Varshmëria nga telefonat e mençur mund të ketë efekte të ngjashme në tru me ato që janë parë në dhënien pas opioidit, tregon një...

Pesë mënyra sesi frizura juaj të duket më e bukur dhe më “e shtrenjtë”

Nëse mendoni që mund të kenë flokë të përsosura vetëm modelistet – e keni gabim. Të gjithë dëshirojmë që flokët të na duken sa më...

Bima që parandalon rënien e flokëve është tipike shqiptare

Shumë nga ne e kemi kuptuar, ndoshta edhe pse e kemi vuajtur vetë, që në vjeshtë nuk bien vetëm gjethet. Rënia e flokëve në këtë...

Braktiseni atë të cilin ju braktis vazhdimisht, përgjithmonë!

Të braktisurit nuk është shenjë e dashurisë, siç thonë disa. Nëse e braktisni dikë, do të thotë se po heqni dorë nga ai person,...

Si e zgjedhin meshkujt gruan me të cilën duan të martohen?

Mund të jeni tejet seksi dhe e mahnitshme në shtrat, por këto nuk mjaftojnë që një mashkull t’ju propozojë për martesë. Në fakt, seksi,...

Përse femrat e fuqishme tërheqin meshkuj të gabuar?

Femrat moderne, të pavarura, me vetëbesim dhe të suksesshme janë shembuj për shumë femra të tjera, të cilat ndjehen të dobëta dhe inferiore në...

Truk i lirë për t’i eliminuar njollat nga mobiliet, madje edhe ato më të...

Patjetër duhet ta provoni, është shumë e thjeshtë. Ekziston një truk i thjeshtë, por gjenial se si të pastroni mobiliet e punuara me mikrofibra dhe...

Zgjidhni problemin e gërhitjes me këtë metodë

Çdo natë, në shtëpitë anembanë vendit, dhomat e gjumit pasqyrojnë trumbetën, fishkëllimin, rënkimin dhe grindjen e gërhaguesve të kombit. Kjo është një cacifoni shurdhuese që...

Postimet e fundit